تابلو فرش منقش به عبارت 'من عاشق محمدم' با 21 میلیون گره

تابلو فرش منقش به عبارت 'من عاشق محمدم' با 21 میلیون گره

تابلو فرش منقش به عبارت 'من عاشق محمدم' با 21 میلیون گره

به گزارش ایرنا، این تابلو فرش در ابعاد21 مترمربع با 21 میلیون گره، با بیش از 80 رج که چندی قبل به همت سرای ابریشم بافته و رونمایی شد.
مرکز تخصصی فروش فرش ماشینی؛ عبارت' من عاشق محمدم' برتار و پود این تابلو فرش زیبا به 40 زبان زنده دنیا و نامهای متبرک چهارده معصوم نقش بسته شده است.
همچنین درکتیبه های این تابلو فرش غزل مشهور سعدی با خط نستعلیق با عنوان «ماه فرو ماند از جمال محمد(ص)» در وصف خاتم الانبیاء و در متن آن با طراحی و بافت عبارت «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ» بافته شده است.
به گفته محمد مهدی روحانی مدیر مرکز تخصصی فروش فرش ماشینی(سرای ابریشم)، ایده اصلی ، طراحی و تولید این فرش تنها چند روز پس از بی احترامی به پیامبرخوبی ها، حضرت محمد(ص) شکل گرفت.
وی ادامه داد: پس از گفت و گوهای بسیار با هنرمندان این صنعت تصمیم گرفتیم، با طراحی و تولید تابلوی فرش، پیام فرهنگی، ارزشی و دینی مناسبی را برای دفاع فرهنگی از پیامبر اکرم(ص) ارائه دهیم.
وی اضافه کرد: بنابراین نحوه پاسخگویی به این بی احترامی را در طراحی و تولید ریزباف ترین و بزرگترین تابلو فرشی یافتیم که عبارت 'من عاشق محمدم ' را به 40 زبان دنیا در معرض دید افکارعمومی جهان قرارمی دهد.
وی گفت: بیش از 200 ساعت زمان توسط واحد طراحی این مجموعه برای خلق و ایده ی طراحی زیبا و بی نظیر این اثر صرف شده است؛ همچنین در طراحی فرش به ترکیب رنگ آمیزی و استفاده از رنگ های خاص اهمیت زیادی داده شده و بافت آن با ذوق و هنر هنرمندان کاشان انجام شده است.
براساس این گزارش، علاقه مندان و بازدیدکنندگان می توانند تابلو فرش'من عاشق محمدم' را تا روز دوشنبه 16 شهریورماه از ساعت 9تا 16 در فضای باز ورودی سالن 8 و 9 نمایشگاه بین المللی تهران بازدید کنند.